Výcvik

  • Psí školka MvDr. Načeradské

Ve šlépějích Wiktorky začala i Adina svůj vývcik už od chvíle co jsme si ji přivezli domů. Od 10. týdne navštěvujeme psí školku MvDr. Načeradské v Krymské ulici. Nejedná se o žádné hlídání pejsků, ani výcvik jako takový. Každou středu se schází majitelé štěňátek přibližně stejného věku, aby se dozvěděli informace o životě s pejskem a různých situacích které mohou nastat, ale hlavně proto, aby se jejich štěňátka socializovala se svými vrstevníky, naučila se hrát si, komunikovat. Vzhledem k Adinky původu jsme absolvování školky pokládaly za nezbytný první krok v její výchově. S odstupem času mohu říct, že těch několik lekcí Adince velmi pomohlo a teď už je mezi pejsky prakticky bez problémů, resp. aspoň není tak šíleně hysterická.

 

  • Agility s Pavlou Klučkovou

www.wonderfullflash.cz

V únoru 2012 jsme začly s Adinou chodit na lekce agility. Na první hodinu jsem Adinku vzala jen proto, abych zjistila, jestli by ji tenhle sport vůbec bavil, ale velké naděje jsem tomu nedávala. O to víc jsem byla po první hodině překvapená, z Adinky je na hodinách jiný pes, hrozně jí lekce baví a taky je moc šikovná - samozřejmě šikovnější pes určitě neexistuje :oD. Je určitě na místě podotknout, že styl Pavly hodin Adince moc vyhovuje, Pavla cvičí pomocí stále populárnější pozitivní motivace.

 

  • Výcvik po dobrém u Radky Spudilové

Adina chodí už několik měsíců k Radeše, musím říct, že výsledky jsou znát a ani si nedovedu představit, že by se s Adinou citlivkou mohlo cvičit jinak než za pomoci pozitivního posilování, Adině tento typ výcviku moc vyhovuje.